HAKKINDA

eda%20dedeleroglu%20%201_edited.jpg
TECRÜBELERİ
Tip 1 Diyabet
Karbonhidrat Sayımı
Çölyak ve Glutensiz Beslenme
Kilo Yönetimi Danışmanlığı
Kardiyovasküler Hastalıklar
İnsülin Direnci
 Sporcu Beslenmesi
Probiyotik Kullanımı
Psiko - Diyet

1998 yılında Balıkesir`de doğdu. 2016 yılında Balıkesir Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi`nden 2020 yılında İstanbul Okan Üniversitesi beslenme ve diyetetik bölümünden mezun oldu. Üsküdar Üniversitesi`nde beslenme ve diyetetik alanında yüksek lisans yapmaktadır.
3 yaşında tip 1 diyabet ve çölyak tanısı alması ile beslenme alanıyla hep iç içe olmuştur.
2019 ve 2020 yıllarında Balıkesir Toplum Sağlık Merkezi, İzmir Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi, İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi ve İstanbul Ulus Eat Clean Turkey`de mesleğinin her alanında stajer diyetisyen olarak çalışmış ve çeşitli etkinliklerde görev almıştır.
2021 yılında Canan Aksoy Beslenme Danışmanlığı Merkezi`nde çocuklara, diyabet hastalarına ve çölyak rahatsızlığı bulunan kişilere danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır.
Şuan ise Dekolte Plus'ta çalışmaktadır.

FELSEFEMİZ

Her bireyin yaşına, cinsiyetine, yaşam şekline, fiziksel aktivitesine, kan değerleri tablosuna ve genetiğine göre beslenme şekli farklılık göstermektedir. Dengeli ve yeterli beslenmek bizi birçok hastalıktan koruyabileceği gibi var olan hastalıklarımızında ilerlemesini ve kötü bir grafik seyretmesini önlemektedir.

Bununla beraber aktif sporla uğraşan kişilerde besin ögeleri kimi zaman eksik kalabilmektedir. 

Beslenme şeklimiz hayat kalitemizi arttıracağı gibi tüm bu sağlık sorunlarının da önüne geçmeye yardımcı önemli bir faktördür.

Diyetisyen Eda Dedeleroğlu bu felsefe ile hareket ederek kişilerin hayatlarına ve vücutlarına en uygun beslenme programlarını oluşturarak sürdürülebilir beslenme alışkanlığını kazandırmayı amaçlamaktadır.